Results – Fri 24 Apr

All finals results are available at:
Masters
Interprovincial
Juniors
Seniors


2015 SA SURF LIFESAVING CHAMPIONSHIPS
SENIOR MEN
Board Relay
1.Fish Hoek (Jayden Alford-Loots/Lyle Maasdorp/Jasper Mocké)
2.Suncoast Pirates (Luke Nisbet/Adam Nisbet/Malec Odendaal)
3.Marine (Matt Bouman/Russell Sadler/Paul van Achterburgh)

Rescue Tube Rescue
1.Marine (Paul van Achterburgh/Chad Ho/Barry Lewin/Mark Mulder)
2.Durban Surf (Ryan Brennan/Brett Challenor/Armand Marais/Jay-cee Thompson)
3.Durban Surf (Paul Bees/Gareth Dias/Luke McFarland/Paul Rabinowitz)

Board Race
1.Paul van Achterburgh (Marine)
2.Wade Krieger (Marine)
3.Luke Nisbet (Suncoast Pirates)

Mixed Double Ski
1.Fish Hoek (Jasper Mocké/Anna Notten)
2.Marine (Matt Bouman/Jenna Ward)
3.Fish Hoek (Dominic Notten/Robyn Smith)

Beach Flags
1.Ryle de Morny (False Bay)

SENIOR WOMEN
Board Relay
1.Fish Hoek (Brynde Fisher-Jeffes/Candice Murray/Anna Notten)
2.Marine (Carmel Billson/Lauren Coleby/Samantha Rowe)
3.Fish Hoek (Jodi Cleworth/Kirsten Flannagan/Kirsten Gelderblom)

Rescue Tube Rescue
1.Marine (Carmel Billson/Lauren Coleby/Sasha-Lee Nordengen/Jenna Ward)
2.Marine (Lauren Billson/Samantha Rowe/Siobhan Sharp/Savannah van Rooyen)
3.Durban Surf (Gina Laurie/Amanda Loots/Mandi Maritz/Kerry Segal)

Board Race
1.Anna Notten (Fish Hoek)
2.Samantha Rowe (Marine)
3.Kirsten Flannagan (Fish Hoek)

Beach Flags
1.Mandi Maritz (Durban Surf)

JUNIOR MEN
Rescue Tube Rescue
1.Kings Beach (Tristan Jones/Matthew Petzer/Daniel Jones/Bradley Odendaal)
2.Pirates (Keown Delomoney/James Harker/Matthew Kirkham/Travis Misdorp)
3.Durban Surf (Thaine Baird/Michael McGlynn/Ricardo Peach/Tristan Wilson)

Beach Flags (U19)
1.Carlton Baron (False Bay)
2.Zakariyyaa Abrahams (Strandfontein)
3.Nicholas Padayachee (Milnerton)

Beach Flags (U17)
1.Matthew Anderson (Llandudno)
2.Bradley Odendaal (Kings Beach)
3.Aiden Jones (Summerstrand)

Beach Flags (U15)
1.Tiago de Freitas (Big Bay)
2.Thomas Oliver (Clifton)
3.Samuel Hulme (Clifton)

JUNIOR WOMEN
Rescue Tube Rescue
1.Durban Surf (Janke Grobbelaar/Angela Hill/Ayanda Maphumulo/Tamryn Montgomery)
2.Big Bay (Kristin Bellingan/Jordan Bosman/Natasha Schon/Jenna Ward)
3.Kings Beach (Kristen Marriott/Camryn Riddle/Micaela Smith/Ashleigh Vaughan)

Board Rescue (U19)
1.Fish Hoek (Jodi Cleworth/Kirsten Flanagan)
2.Kings Beach (Dee Kotze/Kirsten Marriott)
3.Durban Surf (Janke Grobbelaar/Angela Hill)

Ski Relay
1.Kings Beach (Dee Kotze/Lara Odendaal/Ashleigh Vaughan)
2.Marine (Tahne Bush/Caroline Dowsett/Teegan Hardwick)
3.Fish Hoek (Jodi Cleworth/Jennifer Fitschen/Kirsten Flannagan)

Beach Flags (U19)
1.Micaela Smith (Kings Beach)
2.Bia van Heerden (Clifton)
3.Caroline Sparks (Llandudno)

Beach Flags (U17)
1.Tamryn Montgomery (Durban Surf)
2.Linda Detering (Llandudno)
3.Nosipho Abrams (Fish Hoek)

Beach Flags (U15)
1.Kelly Fell (Winklespruit)
2.Erica van Rooyen (Kings Beach)
3.Kaitlyn Woods (Marine)